Sık Sorulan Sorular

Güvenlik Soruları

01Hangisi Daha Güvenli? Sıcak Cüzdan / Soğuk Cüzdan

Sıcak cüzdan da denilen Yazılım Cüzdanları, bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza yüklediğiniz web siteleri veya uygulamalar aracılığıyla erişebileceğiniz cüzdanlardır.

Donanım cüzdanları, özel anahtarlarınızı saklayan fiziksel donanım parçalarıdır.

Bir yazılım cüzdanına erişmek ve alım satım yapmak kolay görünebilir, ancak aynı zamanda saldırıya uğrama riski de oldukça yüksektir. Donanım cüzdanları, özel anahtarlarınızı çevrimdışı olarak saklar ve bilgisayar korsanlarının özel anahtarlarınızı çalma riskini ortadan kaldırır.

SecuX cüzdanları, benzersiz PIN’inizi ve Özel Anahtarınızı güvenli bir şekilde saklamak için kullanılan bir Infineon SLE solid Flash CC EAL5+ Secure Element çipiyle donatılmış donanım cüzdanlarıdır. Sıfır işlem sızıntısı sağlar ve özel anahtar cihazdan hiç çıkmadan işlemleriniz doğrulanır. Infineon Secure Element Chip ayrıca, birisinin cüzdanınızın içini açıp, içindeki verileri çalması durumunda ışığa maruz kaldığında kendini yok eden bir mekanizma şeklinde bir güvenlik özelliğine sahiptir:

02Güvenlik Çipi Nedir, Neden Önemlidir?

Güvenlik Çipi, özel anahtarlarınızın ve PIN’lerinizin saklanması için ayrılmış bir mikroçiptir. Ayrıca bağlantı veya işlemler sırasında bilgisayar korsanlarından gelebilecek olası saldırılara karşı koruma sağlar. SecuX cüzdanları, benzersiz PIN’inizi ve Özel Anahtarınızı güvenli bir şekilde saklamak için kullanılan bir Infineon SLE katı Flash CC EAL5+ Secure Element çipi ile donatılmıştır. Sıfır işlem sızıntısı sağlar ve özel anahtar cihazdan hiç çıkmadan işlemleriniz doğrulanır. Infineon Secure Element Chip ayrıca bir güvenlik özelliğine sahiptir: birisinin cüzdanınıza girip içindeki verileri çalması durumunda ışığa maruz kaldığında kendini yok eden mekanizma.

03Güvenlik Sertifikası “SE” (Secure Element) Ne İfade Ediyor?

SecuX cüzdanları, benzersiz PIN’inizi ve Özel Anahtarınızı güvenli bir şekilde saklamak için kullanılan bir Infineon SLE katı Flash CC EAL5+ Secure Element çipi ile donatılmıştır. CC, bilgi teknolojisi güvenlik değerlendirmesi için ortak bir kriterdir, EAL ise değerlendirme güvence seviyesini ifade eder ve bir BT ürününe atanan bir kategori sıralamasıdır. EAL5+, bu seviye testine yarı resmi olarak tasarlanmış ve test edilmiş bir veya daha fazla ekleme anlamına gelir ve güvenlik açısından EAL4+’dan daha güçlüdür. Infineon, lider güvenlik çözümleri sağlayıcısıdır ve 30 yıldır olağanüstü güvenlik uzmanlığı ve yenilikler sunmaktadır.

04Kriptolarımı yönetmek için SecuXess web uygulamasını kullanıyorum. Kripto varlıklarım SecuX Web Sitesinde saklanıyorsa ve SecuX web sitesi artık hizmet sunmazsa kripto varlıklarım kaybolacak mı?

Blockchain, temelde tüm kripto varlıklarınızın ve işlemlerinizin, SecuX dahil hiçbir üçüncü taraf hizmetinde değil, blockchain ağında saklanmasına izin verir. SecuXess, blockchain ağlarına ilgili protokol kurallarına uygun olarak bağlanmanıza ve özel bilgilerinizi hiçbir zaman saklamadan işlem yapmanıza izin veren bir platformdur. SecuXess ayrıca, kullanıcıların özel bir blockchain ağının kullanıcılarına kripto varlıkları gönderip almasına, üçüncü taraf hizmetleriyle bağlantı kurmasına ve desteklenen proof-of-stake blok zincirlerinde staking haklarının delegasyonu veya kripto satın alma gibi hizmetlere erişmesine olanak tanır. Bu nedenle, SecuX kapatılırsa, işlem geçmişinize ve varlıklarınıza üçüncü taraf bir web sitesi veya cüzdan aracılığıyla 24 Kurtarma Kelimelerinizi kullanarak erişmeye devam edebileceksiniz.

05Bluetooth bağlantısı ile işlem / gönderim yapmak güvenli midir?

Tüm donanım cüzdanlarımızda bulunan güvenlik çipi sayesinde Bluetooth bağlantısı ile işlem yapmak tamamen güvenlidir. Bağlantı sırasında, işlem imzaları için özel anahtarınız, bu işlem sırasında asla erişilmeyen ve cüzdanın dışından gelebilecek herhangi bir saldırıya açık olmayan güvenlik çipinin içinde korunur. Tüm SecuX cüzdanları, güvenliği sağlamak için Bluetooth ile bağlanırken Tek Kullanımlık Parola (OTP) gerektirir. Bluetooth 5 ayrıca, iletim sırasında hassas verileri daha fazla şifreleyen AES şifrelemesine sahiptir. SecuX cüzdanının sunduğu geniş ekran, bir işlem sırasında tüm detayları kolayca doğrulayabileceğiniz şekilde devreye giriyor.

06İşlemim blok zincirde kaybolur mu?

İşlemin durumu, ödenen daha yüksek veya daha düşük ağ ücretleri ve ağ trafiğine bağlıdır. Başarısız bir işlem durumunda gönderdiğiniz kripto paralar kaybolmaz ancak yine de kullandığınız ağa göre sizden ağ ücreti alınabilir. İşlem onaylandıktan ve SecuX cüzdanından gönderildikten ve blok zincirine işlendikten sonra iptal edilemez, değiştirilemez veya iade edilemez.

Lütfen almak veya göndermek istediğiniz para biriminin doğru ağa ayarlandığından emin olun (örn. BEP20, ERC20, TRC20, vb.) Farklı ağlardaki bir adrese coin / token göndermek, telafisi mümkün olmayan para kaybına neden olabilir. Bunun bizim donanım cüzdanlarımızla ilgisi olmayıp, blok zincir teknolojisinin çalışma prensiplerinden kaynaklanmaktadır.

07Cüzdanım hasar görürse, kaybolursa veya çalınırsa tüm kripto varlıklarımı kaybeder miyim?

Hayır, kripto varlıklarınızı kaybetmezsiniz. Tüm kripto varlıklarınız blockchain ağında saklanır. SecuX cüzdanınızın çalınması, kaybolması veya hasar görmesi durumunda, herhangi bir uyumlu BIP 32, BIP 39 ve BIP44 standart yazılım veya donanım cüzdanlarında 24 Kurtarma Kelimeniz ile cüzdanınızı kurtarabilir ve kripto varlıklarınıza yeniden erişim sağlayabilirsiniz.

Hırsızlık veya kayıp durumunda, güvenlik amacıyla yeni kurtarma sözcükleri içeren yeni bir cüzdan kullanmanızı öneririz.

SecuX, Kripto Varlıklarınızı veya Özel Anahtarlarınızı saklamaz ve bunlara erişimimiz yoktur. 24 kurtarma kelimenizi kaybederseniz, SecuX’ün kurtarma kelimelerinizi sizin yerinize geri almanıza hiçbir şekilde yardımcı olamaz. Bu nedenle, 24 kurtarma kelimenizi güvende tutmanız önemlidir.

08SecuX sunucuları çökerse veya şirket kapanmak zorunda kalırsa varlıklarıma ne olacak?

Blockchain, temelde tüm kripto varlıklarınızın ve işlemlerinizin, SecuX dahil hiçbir üçüncü taraf hizmetinde değil, blockchain ağında saklanmasına izin verir. SecuXess, blockchain ağlarına ilgili protokol kurallarına uygun olarak bağlanmanıza ve özel bilgilerinizi hiçbir zaman saklamadan işlem yapmanıza izin veren bir platformdur. SecuXess ayrıca, kullanıcıların özel bir blockchain ağının kullanıcılarına kripto varlıkları gönderip almasına, üçüncü taraf hizmetleriyle bağlantı kurmasına ve desteklenen proof-of-stake blok zincirlerinde staking haklarının delegasyonu veya kripto satın alma gibi hizmetlere erişmesine olanak tanır. Bu nedenle, SecuX kapatılsa bile, işlem geçmişinize ve varlıklarınıza üçüncü taraf bir web sitesi veya cüzdan aracılığıyla 24 Recovery Word’ünüzü kullanarak erişmeye devam edebileceksiniz.

09SecuX, SecuXess Web cüzdanına ve SecuX Mobile APP’ye herhangi bir kişisel bilgi kaydeder mi?

SecuX, saklama dışı hizmetler yürütür, yani Kripto Varlıklarınızı, Özel Anahtarlarınızı, parolalarınızı, şifrelerinizi, işlem geçmişinizi veya herhangi bir SecuX hizmetini kullanımınızla ilişkili diğer kimlik bilgilerinizi saklamayız ve bunlara erişimimiz yoktur. Geleneksel merkezi finansal hizmetlerin aksine, SecuX Hizmetleri kişisel bilgilerin kaydedilmesini gerektirmez ve kullanıcılarımız için kişisel hesaplar oluşturmaz.

10SecuX tedarik zinciri açısından hangi güvenlik önlemini alıyor?

SecuX Technology Inc., kendini insanların değerli dijital varlıklarını blockchain teknolojisi ile güvence altına almak için kapsamlı çözümler geliştirmeye adamış bir Blockchain Güvenlik Şirketidir. Güçlü tedarik zinciri yönetimi ve çok yönlü tasarım yeteneğimizle, çeşitli dijital varlık yönetimi uygulamaları için özel yapım ürünler de sunuyoruz.

SecuX’teki uzmanlardan oluşan ekibimiz, konseptten ürüne, en kaliteli donanım cüzdanını sunmak için tüm güvenlik seviyelerini denetler. Siber saldırı, virüs yerleştirme, fiziksel istila, klon takası ve çok daha fazlası gibi potansiyel risklerin önlenmesini sağlamak için durmaksızın çalışarak konsept tasarımı, tedarik zinciri, donanım/yazılım/dınanım yazılımı mühendisliği ve geliştirme alanlarında titiz üretim ve yönetim uygularlar ve her yönüyle güvenli, sofistike ve kullanıcı dostu bir cihaz elde etmek için kullanıcı davranışı çalışmasında bile güvenlik sağlar.

SecuX perakende kutusu ve cihazı, SecuX kurcalamaya dayanıklı etiketlerle kapatılmıştır. Kutuyu açmadan veya cihazı kullanmadan önce lütfen etiketin okunaklı olup olmadığını dikkatlice kontrol edin ve nakliye sırasında kırılmamış veya yırtılmamış olduğundan emin olun.

Blockchain Soruları

01Özel Anahtar ve Açık Anahtar Nedir?

İki tür şifreleme vardır: Özel ve Genel anahtar.

Özel anahtarda, şifreleme ve şifre çözme için aynı anahtar kullanılır. Bu kriptografide anahtar simetriktir çünkü şifrelenmiş metnin şifresini çözmek için aynı anahtar başka bir tarafça kopyalanır veya paylaşılır. Açık anahtarlı kriptografiden daha hızlıdır.

Açık anahtarlı kriptografide iki anahtar kullanılır; bir anahtar şifreleme için kullanılır ve başka bir anahtar şifre çözme için kullanılır. Bir anahtar (genel anahtar), düz metni şifreli metne dönüştürmek için şifrelemek için kullanılır ve diğer anahtar (özel anahtar), alıcı tarafından mesajı okumak için şifreli metnin şifresini çözmek için kullanılır.

Blockchain kripto para birimleri, Açık Anahtar şifrelemesini kullanır ve bu durumda, kurtarma kelimeniz sizi özel anahtarınıza götürür ve anahtar, size belirli bir adresteki fonların sahipliğini verir. Genel anahtarın evinizin adresi olduğunu hayal edin, ancak anahtar olmadan içeri giremezsiniz. Bu durumda özel anahtar evin anahtarı olacaktır.

Özel ve Genel Anahtarlar, kriptografide kullanılan iki tür şifrelemedir. Blockchain ve kripto para birimleri bağlamında kullanıldığında, rolleri ve işlevleri aşağıdaki gibi basitçe açıklanabilir:

Özel Anahtar, 24 Kurtarma Kelimesi tarafından üretilen en önemli bilgidir. Genel Anahtar oluşturmak, adresleri almak ve giden işlemleri yetkilendirmek için kullanılır.

Genel Anahtar, blok zincir ağından bakiyeler, işlem geçmişi ve adresler gibi ilgili bilgileri almak için Özel Anahtar tarafından üretilir.

Genel anahtarın evinizin adresi olduğunu hayal edin, ancak anahtar olmadan içeri giremezsiniz. Bu durumda özel anahtar evin anahtarı olacaktır.

0224 Kurtarma Kelimesi Nasıl Çalışır?

24 kurtarma kelimeniz, özel anahtarlarınızın tek yedeğidir. Cüzdanınızı kaybederseniz, 24 kurtarma kelimesini kullanarak kripto varlıklarınızı kurtarabilirsiniz. Kurtarma sırasında 24 kurtarma kelimenizi girdiğinizde, cüzdanınız özel anahtarınızı sizin için hesaplayacaktır. 24 kurtarma kelimenizi bilen herkes hesabınıza erişebilir, bu nedenle 24 kurtarma kelimenizi mutlaka güvenli bir yerde saklayın!

03Parola Nedir?

Parola, kurtarma sözcüklerinize ek bir sözcük eklemenizi sağlayan gelişmiş bir özelliktir ve genellikle 25. sözcük olarak da adlandırılır. Seçtiğiniz herhangi bir kelime veya kelime öbeği Parolanız olabilir ve yalnızca 24 kurtarma kelimesiyle erişilemeyen tamamen farklı bir adres grubu oluşturur. Bu özellik, SecuX cüzdanınızdaki gizli cüzdan işlevi için kullandığımız özelliktir. Gizli cüzdan, kripto varlıklarınız için ekstra koruma sağlayan ve önceden kurmuş olduğunuza paralel olarak var olan ekstra bir cüzdan oluşturan gelişmiş bir özelliktir.

Gizli Cüzdanımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://secuxtech.com/blog/hidden-wallet-is-an-advanced-feature/

04Kripto Cüzdanı Nedir?

Kripto cüzdanı, özel anahtarlarınızı yöneten ve koruyan ve böylece kripto varlıklarınıza erişim sağlayan bir web sitesi, yazılım uygulaması veya donanım aygıtıdır.

05Donanım Cüzdanı Nedir?

Donanım cüzdanı, özel anahtarınızı çevrimdışı olarak saklayan ve koruyan, bilgisayar korsanlarının olası saldırı riskini etkili bir şekilde ortadan kaldıran fiziksel bir cihazdır. Kripto para işlemlerini yürüttüğünüzde, cüzdan yapılan işlemlere yetki verir ve imzalar.

06Takas Nedir?

Borsa, son kullanıcıların fiat para birimleri veya diğer dijital para birimleri için kripto para birimleri veya dijital para birimleri ticareti yapmasına izin veren bir işletme veya web sitesidir. Bazı borsalar ayrıca belirteçlerde stake etme olanağı sağlar. Binance, Coinbase ve Kraken gibi borsalar, platformlarında işlem yapabilmeniz için birden çok türde kişisel kimlik doğrulaması da dahil olmak üzere KYC (müşterinizi tanıyın) gerektiren merkezi borsalardır. Hesabınız üzerindeki kontrolün çoğu, değişimi yürüten üçüncü tarafın elinde kalır ve dijital varlıklarınız için herhangi bir Özel Anahtarınız yoktur.

07Coin ve Token Arasındaki Fark Nedir?

Coinler, bağımsız blok zinciri ağları üzerine kurulu kripto para birimlerini ifade ederken, tokenlar mevcut blok zincirleri üzerine kuruludur. Örneğin, Ethereum bir coin türüdür ve Ethereum blok zincirinde Tether, Shiba Inu, Uniswap vb. dahil olmak üzere 200.000’den fazla token türü vardır.

08İşlem durumumu nereden ve nasıl sorgulayabilirim?

İşlem kimliğini veya adresini girerek işleminizi farklı blok zinciri gezginlerinde kontrol edebilirsiniz. Her blockchain ağı farklı bir tarayıcı gerektirir ve işlemin tamamlanıp tamamlanmadığını veya hala devam edip etmediğini gösterir. Örneğin, Ethereum blok zincirinde yapılan işlemleri kontrol etmek isterseniz https://etherscan.io/ adresinden etherscan veya https://blockchair.com/ adresinden Bitcoin üzerinde yapılan işlemleri kontrol edebilirsiniz.

Kripto Desteği

01SecuX Hangi coin ve tokenlerı destekliyor?

Cüzdanlarımız şu anda Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Groestlcoin (GRS), Binance Coin (BNB) gibi büyük paralar dahil olmak üzere 1000’den fazla coin ve tokenı desteklemektedir, DigiByte (DGB), Dash (DASH), Dogecoin (DOGE), Stellar (XLM), Tron (TRX), daha popüler olan TRC-10 ve TRC-20 tokenları ve tüm ERC-20 tokenları.

Desteklenen varlıkların tam listesini şu bağlantıda bulabilirsiniz: https://secuxtech.com/blog/coins-and-tokens-supported-by-secux-hardware-wallets/

02Bahsedilen 1000’den fazla kripto para birimi desteğini nerede bulabilirim?

Desteklenen varlıkların tam listesini şu bağlantıda bulabilirsiniz: https://secuxtech.com/blog/coins-and-tokens-supported-by-secux-hardware-wallets/

Tüm ERC-20 belirteçlerinin tam listesi için lütfen şu adresi ziyaret edin:

https://etherscan.io/tokens?p=1

03SecuX cüzdanlarının Tron parasını desteklediğini gördüm. Tron TRC tokenlarını SecuX cüzdanımda da saklayabilir miyim?

Evet! SecuX cüzdanlarının şu anda desteklediği TRC-10 ve TRC-20 tokenlerinin tam listesini bulabilirsiniz, lütfen şu adresi ziyaret edin: https://secuxtech.com/blog/coins-and-tokens-supported-by-secux-hardware-wallets /

04SecuX cüzdanlarının yeni coinleri desteklemek için bir planı var mı ve sürüm programını nasıl bulabilirim?

SecuX’te, dünya çapındaki kullanıcıların tam kapasitelerinde kullanabilmeleri için ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sürekli olarak güncelliyor ve geliştiriyoruz. En son güncellemeler için bizi Facebook ve Twitter’da takip edebilir veya e-posta bültenimize kaydolabilirsiniz: https://secuxtech.com

05Kriptoları nereden satın almayı ve bir SecuX cüzdanında nasıl saklamayı önerirsiniz?

Coinify, SecuXess web uygulamamız ve SecuX Mobil Uygulamamızdan erişilebilen kripto satın alma hizmetleri ve doğrudan satın alma işlemleri sunan bir Üçüncü Taraf Hizmet ortağıdır. SecuX cüzdanınıza kripto satın almak ve transfer etmek için kullanabileceğiniz başka çevrimiçi Kripto borsaları da vardır. Cüzdanınızdaki işlemleri nasıl yapacağınızla ilgili talimatlar için lütfen şu adrese gidin: https://secuxtech.com/howitworks/choose-application/

Üçüncü Şahıs Hizmetlerini kullanımınızın, siz ve üçüncü şahıs arasındaki ayrı hüküm ve koşullara tabi olduğunu lütfen unutmayın. SecuX, Üçüncü Şahıs Hizmetlerinin herhangi bir performansından veya gerçekleştirilememesinden sorumlu değildir. Bir Üçüncü Şahıs Hizmetini kullanmadan önce üçüncü şahsın şartlarını ve politikalarını incelemek sizin sorumluluğunuzdadır. Üçüncü Taraf Hizmetleri, işlenmesi ilgili Üçüncü Tarafın gizlilik politikasına ve en iyi uygulamalarına uygun olarak gerçekleştirilecek olan kişisel verilerinize erişim talep edebilir veya bunlara erişim gerektirebilir.

SecuX, Üçüncü Taraf Hizmetlerinin neden olduğu sorunlar için destek sağlayamayabilir. Sorularınız, endişeleriniz veya müşteri desteği için lütfen doğrudan ilgili Üçüncü Tarafla iletişime geçin.

Herhangi bir Üçüncü Şahıs Hizmetinin kullanılabilirliğini önceden haber vermeksizin değiştirme, ekleme yapma veya iptal etme hakkını saklı tutarız.

Cüzdan ve Cihaz ile İlgili Konular

01Cüzdanım neden cihazın sıfırlanmasını gerektiriyor?

cüzdan içindeki yazılımla ilgili bir sorun var ve bu da cüzdanın donmasına neden oluyor. Sorunu çözmek için cüzdanın fabrika ayarlarına sıfırlanması gerekiyor. Sıfırlama tamamlandıktan sonra cüzdanınızı kurtarmanız isteneceğinden lütfen Kurtarma Sözlerinizi hazır bulundurun. İşlem sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen Müşteri Desteği ile iletişime geçin.

02SecuX cüzdanlarını kullanırken sorun yaşarsam nasıl yardım alabilirim?

SecuX cüzdanlarını kullanırken sorun yaşıyorsanız SSS bölümümüze ve cihaz kurulumu, işlevler, nasıl bağlanılacağı ve kripto varlıklarının nasıl yönetileceği hakkında adım adım rehberlik sağlayan “Nasıl Çalışır” bölümümüze başvurabilirsiniz. SecuXess ve SecuX Mobil Uygulaması. SSS ve “Nasıl çalışır” bölümü sorunlarınızı çözmeye yetmiyorsa, çevrimiçi iletişim formumuz aracılığıyla SecuX müşteri destek ekibiyle de iletişime geçebilirsiniz, size en kısa sürede yardımcı olacağız. https://contact.secuxtech.com/

03Cüzdanım bozulursa veya arızalıysa ne yapmalıyım?

SecuX cüzdanlarını kullanırken sorun yaşıyorsanız SSS bölümümüze ve cihaz kurulumu, işlevler, nasıl bağlanılacağı ve kripto varlıklarının nasıl yönetileceği hakkında adım adım rehberlik sağlayan “Nasıl Çalışır” bölümümüze başvurabilirsiniz. SecuXess ve SecuX Mobil Uygulaması. SSS ve “Nasıl çalışır” bölümü sorunlarınızı çözmeye yetmiyorsa, çevrimiçi iletişim formumuz aracılığıyla SecuX müşteri destek ekibiyle de iletişime geçebilirsiniz, size en kısa sürede yardımcı olacağız. https://contact.secuxtech.com/

SecuX cüzdanlarını kullanırken sorun yaşıyorsanız SSS bölümümüze ve cihaz kurulumu, işlevler, nasıl bağlanılacağı ve kripto varlıklarının nasıl yönetileceği hakkında adım adım rehberlik sağlayan “Nasıl Çalışır” bölümümüze başvurabilirsiniz. SecuXess ve SecuX Mobil Uygulaması. SSS ve “Nasıl çalışır” bölümü sorunlarınızı çözmeye yetmiyorsa, çevrimiçi iletişim formumuz aracılığıyla SecuX müşteri destek ekibiyle de iletişime geçebilirsiniz, size en kısa sürede yardımcı olacağız. https://contact.secuxtech.com/

04Ayarlar menüsündeki işlevler nelerdir?

Bluetooth – SecuXess veya SecuX Mobile App ile bağlantıyı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Bluetooth Aç / Kapa

Hidden (Gizli Cüzdan) – Gizli Cüzdan oluşturmanızı sağlar

Reset (Sıfırlama) – Cüzdandaki tüm bilgileri silerek SecuX’inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın. Lütfen bunun PIN’inizi ve cüzdanınıza tüm erişimi içereceğini unutmayın.

Lock (Kilit) – SecuX cüzdanınızın 5/15/45 dakika boşta kaldığında kendi kendini kilitlemesi için gereken süreyi değiştirmenize izin verir

Name (İsim) – SecuX cüzdanınızın adını değiştirmenize izin verir

PIN (Şifre) – PIN’inizi değiştirin (kişisel kimlik numarası)

About (Hakkında) – Donanım yazılımı sürümü ve ilgili sertifikalar dahil olmak üzere SecuX cüzdanınız hakkında bilgiler içerir.

Ayarlar menüsündeki tüm işlevler hakkında bilgi bulmak için lütfen aşağıdaki web sayfasına bakın: https://secuxtech.com/howitworks/device-functions/

05Gizli cüzdan özelliği nasıl çalışır?

Gizli Cüzdan, SecuX cüzdanının benzersiz özelliklerinden biridir. Cüzdanın içine gizlenmiş “gizli cebe” eşdeğerdir. “Gizli Cüzdan Oluştur”u seçerseniz, başka bir PIN (4~8 haneli) belirlemeniz gerekir ve bu, ilk PIN’inizden farklı olmalıdır. Bir Gizli Cüzdan kurmak için sizden bir “Parola” (1~99 karakter) belirlemenizi isteyecektir! Başka bir deyişle, SecuX Cüzdanınızda bir Gizli Cüzdan oluşturursanız, 2 set özel anahtarınız olur. İlk özel anahtar, 24 kurtarma kelimesiyle ilk cüzdan hesaplarınızı yönetir ve 2. özel anahtar, 24 kurtarma kelimesi ve ayarlanmış Parola ile Gizli Cüzdan hesaplarınızı yönetir. Cüzdanı her açtığınızda, orijinal cüzdana erişmek için ilk PIN’i veya Gizli Cüzdan’a doğrudan erişmek için 2. PIN’i girebilirsiniz.

Gizli bir cüzdanın nasıl kurtarılacağı da dahil olmak üzere Gizli cüzdan özelliğimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://secuxtech.com/blog/hidden-wallet-is-an-advanced-feature/ adresini ziyaret edin.

06Neden yeni satın aldığım SecuX cüzdanımı güncellemem isteniyor?

SecuX’te, dünya çapındaki kullanıcıların tam kapasitelerinde kullanabilmeleri için ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sürekli olarak güncelliyor ve geliştiriyoruz. SecuX cüzdanınızı yeni coinleri, coinleri veya özellikleri destekleyebilmesi için güncellemeniz gerekecektir. En son güncellemeler için bizi Facebook ve Twitter’da takip edebilir veya e-posta bültenimize kaydolabilirsiniz: https://secuxtech.com

07SecuX cüzdanımı en son donanım yazılımı sürümüne nasıl güncellerim?

Lütfen bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlanın ve SecuXess web uygulamasında oturum açın. “Ayarlar” -> “Güncelle”ye tıklayın ve cüzdanınızı en son üretici yazılımına güncellemek için adımları izleyin.

Daha ayrıntılı bir kılavuz için lütfen https://secuxtech.com/howitworks/device-functions/ adresini ziyaret edin.

08Kişisel PIN’im ne kadar güvenli?

Bir SecuX cüzdanı, PIN olarak kullanılmak üzere 4 ila 8 hane gerektirir ve bir kullanıcı SecuX cüzdanına her erişmeye çalıştığında bu gereklidir. Cüzdanın çalınması veya yakındaki birinin PIN’inizi gözlemlemeye ve görsel olarak çalmaya çalışması durumunda ekranda kalan parmak izlerinin doğru bir şekilde izlenmesini önlemek için cüzdanda dinamik bir tuş takımı bulunur. PIN 5 kez yanlış girildiğinde cihaz varlıklarınızı korumak için fabrika ayarlarına dönecektir.

09“Oturumu kapatmak için boşta kalma süresi doldu” ne anlama geliyor?

Bu, tüm SecuX cüzdanlarımızda uygulanan bir güvenlik özelliğidir. Belirli bir süre boşta kaldığınızda, SecuX cüzdanınız otomatik olarak oturumu kapatacak ve cüzdanınızın bağlı bir bilgisayar veya mobil cihazla bağlantısını kesecektir. Oturumu kapatmak için tercih ettiğiniz boşta kalma süresi olarak 5/15/45 dakikayı seçebilirsiniz ve bir işlem için daha fazla zamana ihtiyacınız varsa, işleminizin kesintiye uğramaması için lütfen daha uzun bir süre ayarlayın.

10PIN’imi unutursam ne yapmalıyım?

PIN’i 5 kez yanlış girerseniz, cihaz kendini fabrika ayarlarına sıfırlar. M-cüzdan sıfırlandıktan sonra, “Mevcut bir cüzdandan kurtar”ı seçin ve 24 kurtarma kelimesini kurtarma sayfalarınıza yazıldığı sırayla girin.

*Gizli bir cüzdanınız varsa, gizli cüzdanınızı ayarlar menüsündeki gizli cüzdan işlevinden kurtarmayı, gizli cüzdan PIN’inizi ayarlamayı ve Parolanızı girmeyi unutmayın.

11Cüzdanım neden her zaman “çıkış” yapıyor?

Bunun nedeni, cüzdanınızın, cüzdan ayarlarında belirlenen süre boyunca boşta kalmış olmasıdır. Oturumu kapatma veya kilitleme: Boşta kalma süresini değiştirmek için cüzdanınızdaki Ayarlar bölümüne gidin. Oturumu kapatma: Cüzdanınızın bağlı bir bilgisayar veya mobil cihazla olan bağlantısını keseceğini lütfen unutmayın. Bir işlem için daha fazla zamana ihtiyacınız varsa, işlemlerinizin kesintiye uğramaması için lütfen daha uzun bir süre belirleyin.

Ayarları nasıl değiştireceğiniz konusunda lütfen şu adresi ziyaret edin: https://secuxtech.com/howitworks/device-functions/

12Cüzdanım neden otomatik olarak kapanıyor?

Cüzdanınız USB aracılığıyla bilgisayarınıza bağlı olmadığında ve 15 dakikadan uzun bir süre çıkış yaptığında kapanır. Bu gerçekleştiğinde, bağlantı da kesilir. Ayarları nasıl değiştireceğiniz konusunda lütfen https://secuxtech.com/howitworks/device-functions/ adresini ziyaret edin.

13V20 ve W20’nin pil ömrü nedir?

Hem SecuX V20 hem de W20, 600mAh Li-Polimer pil kullanır ve sürekli kullanımda 7 saate kadar ve tam şarjla en az 3 ay boşta kalma süresi sağlar. Pil, V20 için USB Type C veya W20 için USB Micro-B aracılığıyla kolayca şarj edilebilir. Güvenlik nedeniyle cihazın pili değiştirilemez.

14W10’un yerleşik bir pili var mı?

W10’da yerleşik bir pil yoktur ve çalışması için bir USB Micro-B bağlantısı gerekir. SecuX ayrıca her ikisi de yerleşik pil ve bluetooth işlevine sahip W20 ve V20’yi sunar.

15Cüzdanımda sıfırlama pini var mı?

SecuX cüzdanlarının tüm sürümlerinde fiziksel bir sıfırlama pini bulunur ve bunu cüzdanın arkasında bulabilirsiniz.

Cihaz Kurulumu

01SecuX cüzdanımı yeni bir cüzdan olarak nasıl kurarım?

SecuX cüzdanınızı yeni bir cüzdan olarak nasıl kuracağınız konusunda, lütfen aşağıdaki web sayfasına bakın ve kapsamlı adım adım kılavuz için cihaz modelinizi seçin. https://secuxtech.com/howitworks/device-setup_choose-model/

02SecuX cüzdanımdaki eski veya mevcut bir cüzdanı nasıl kurtarırım?

SecuX cüzdanınızdaki eski veya mevcut bir cüzdanı nasıl kurtaracağınız konusunda, lütfen aşağıdaki web sayfasına bakın ve kapsamlı adım adım kılavuz için cihaz modelinizi seçin. https://secuxtech.com/howitworks/device-setup_choose-model/

03Kendi 24 kurtarma kelimemi seçebilir miyim?

SecuX cüzdanları, BIP32, BIP39 ve BIP44 Protokolü ile uyumlu hiyerarşik deterministik bir cüzdan mimarisi kullanır. 24 kurtarma kelimesi otomatik olarak oluşturulur ve kendi kelimenizi seçemezsiniz.

04Gizli cüzdan özelliği nasıl çalışır?

Gizli Cüzdan, SecuX cüzdanının benzersiz özelliklerinden biridir. Cüzdanın içine gizlenmiş “gizli cebe” eşdeğerdir. “Gizli Cüzdan Oluştur”u seçerseniz, başka bir PIN (4~8 haneli) belirlemeniz gerekir ve bu, ilk PIN’inizden farklı olmalıdır. M-cüzdan, bir Gizli Cüzdan kurmak için sizden bir “Parola” (1~99 karakter) belirlemenizi isteyecektir! Başka bir deyişle, SecuX Cüzdanınızda bir Gizli Cüzdan oluşturursanız, 2 set özel anahtarınız olur. İlk özel anahtar, 24 kurtarma kelimesiyle ilk cüzdan hesaplarınızı yönetir ve 2. özel anahtar, 24 kurtarma kelimesi ve ayarlanmış Parola ile Gizli Cüzdan hesaplarınızı yönetir. Cüzdanı her açtığınızda, orijinal cüzdana erişmek için ilk PIN’i veya Gizli Cüzdan’a doğrudan erişmek için 2. PIN’i girebilirsiniz.

Gizli bir cüzdanın nasıl kurtarılacağı da dahil olmak üzere Gizli cüzdan özelliğimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://secuxtech.com/blog/hidden-wallet-is-an-advanced-feature/ adresini ziyaret edin.

05Neden yeni satın aldığım SecuX cüzdanımı güncellemem isteniyor?

SecuX’te, dünya çapındaki kullanıcıların tam kapasitelerinde kullanabilmeleri için ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sürekli olarak güncelliyor ve geliştiriyoruz. SecuX cüzdanınızı yeni coinleri, tokenları veya özellikleri destekleyebilmesi için güncellemeniz gerekecektir. En son güncellemeler için bizi Facebook ve Twitter’da takip edebilir veya e-posta bültenimize kaydolabilirsiniz: https://secuxtech.com

06SecuX cüzdanımı en son donanım yazılımı sürümüne nasıl güncellerim?

Lütfen bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlanın ve SecuXess web uygulamasında oturum açın. “Ayarlar” -> “Güncelle”ye tıklayın ve cüzdanınızı en son üretici yazılımına güncellemek için adımları izleyin.

Daha ayrıntılı bir kılavuz için lütfen https://secuxtech.com/howitworks/device-functions/ adresini ziyaret edin.

07Neden kişisel bir PIN belirlemem gerekiyor?

Bir SecuX cüzdanı, PIN olarak kullanılmak üzere 4 ila 8 hane gerektirir ve SecuX cüzdanınıza her eriştiğinizde bu gereklidir.

08Kişisel PIN’im ne kadar güvenli?

Cüzdanın çalınması veya yakındaki birinin PIN’inizi gözlemlemeye ve görsel olarak çalmaya çalışması durumunda ekranda kalan parmak izlerinin doğru bir şekilde izlenmesini önlemek için cüzdanda dinamik bir tuş takımı bulunur. PIN 5 kez yanlış girildiğinde, cihaz varlıklarınızı korumak için kendini sıfırlayacaktır.

09PIN’imi unutursam ne yapmalıyım?

PIN’i 5 kez yanlış girerseniz, cihaz sıfırlanır. M-cüzdan sıfırlandıktan sonra “Mevcut bir cüzdandan kurtar”ı seçin ve 24 kurtarma kelimesini yazıldıkları sırayla girin.

10SecuX cüzdanımda önceki bir cüzdanı kurtardım, ancak önceki hesaplarımdan hiçbirini bulamıyorum?

Önceki bir cüzdanı kurtardığınızda, önceki tüm hesaplarınızın SecuXess veya SecuX Mobil Uygulamasına manuel olarak eklenmesi gerekir. SecuXess veya SecuX Mobil Uygulamasına nasıl hesap ekleneceğini öğrenmek için lütfen aşağıdaki web sayfasına bakın: https://secuxtech.com/howitworks/choose-application/

11SecuX cüzdanlarını kullanırken sorun yaşarsam nasıl yardım alabilirim?

SecuX cüzdanlarını kullanırken sorun yaşıyorsanız SSS bölümümüze ve cihaz kurulumu, işlevler, nasıl bağlanılacağı ve kripto varlıklarının nasıl yönetileceği hakkında adım adım rehberlik sağlayan “Nasıl Çalışır” bölümümüze başvurabilirsiniz. SecuXess ve SecuX Mobil Uygulaması. SSS ve “Nasıl çalışır” bölümü sorunlarınızı çözmeye yetmiyorsa, çevrimiçi iletişim formumuz aracılığıyla SecuX müşteri destek ekibiyle de iletişime geçebilirsiniz, size en kısa sürede yardımcı olacağız. https://contact.secuxtech.com/

USB / Bluetooth Bağlantıları

01SecuX cüzdanımı USB aracılığıyla bilgisayarıma nasıl bağlarım?

SecuX cüzdanınızı USB yoluyla bilgisayarınıza nasıl bağlayacağınız konusunda aşağıdaki adım adım kılavuza göz atın.

V20: https://secuxtech.com/howitworks/how-to-connect_step_v20-usb/

W20: https://secuxtech.com/howitworks/how-to-connect_step_w20-usb/

W10: https://secuxtech.com/howitworks/how-to-connect_step_w10-usb/

Çalışma sırasında ortaya çıkabilecek sorunları önlemek için orijinal ambalajında bulunan USB kablosunu kullanmanızı öneririz.

02USB üzerinden SecuXess web uygulamasına bağlanamıyorum.

Bilgisayara USB aracılığıyla bağlanmada sorun yaşıyorsanız, lütfen nasıl bağlanılacağıyla ilgili Nasıl Çalışır bölümümüze bakın.

Bilgisayar aygıtı algılamazsa, lütfen cüzdanın kilidi açık ve Bluetooth işlevi KAPALI durumdayken, orijinal paketle birlikte gelen orijinal kabloyu kullandığınızdan emin olun.

Sorun devam ederse, lütfen farklı bir USB kablosu, farklı bir USB bağlantı noktası kullanmayı deneyin ve Chrome tarayıcıyı kullandığınızdan emin olun ve destekle iletişime geçin.

03SecuX cüzdanımı Bluetooth aracılığıyla bilgisayarıma nasıl bağlarım?

SecuX cüzdanınızı Bluetooth aracılığıyla bilgisayarınıza nasıl bağlayacağınız konusunda aşağıdaki adım adım kılavuza göz atın.

V20: https://secuxtech.com/howitworks/how-to-connect_step_v20-bluetooth_computer/

W20: https://secuxtech.com/howitworks/how-to-connect_step_w20-bluetooth_computer/

W10, bluetooth özelliklerine sahip değildir ve bilgisayarınıza yalnızca USB üzerinden bağlanabilir.

04SecuX cüzdanımı Bluetooth ile cep telefonuma nasıl bağlarım?

SecuX cüzdanınızı Bluetooth aracılığıyla cep telefonunuza nasıl bağlayacağınız konusunda aşağıdaki adım adım kılavuza göz atın.

V20 iOS: https://secuxtech.com/howitworks/how-to-connect_step_v20-bluetooth_ios/

V20 Android: https://secuxtech.com/howitworks/how-to-connect_step_v20-bluetooth_android/

W20 iOS: https://secuxtech.com/howitworks/how-to-connect_step_w20-bluetooth_ios/

W20 Android: https://secuxtech.com/howitworks/how-to-connect_step_w20-bluetooth_android/

W10, bluetooth özelliklerine sahip değildir ve bilgisayarınıza yalnızca USB üzerinden bağlanabilir.

05Bluetooth bağlantısı ile işlem yapmak güvenli midir?

Tüm donanım cüzdanlarımızda bulunan güvenlik çipi sayesinde Bluetooth bağlantısı ile işlem yapmak tamamen güvenlidir. Bağlantı sırasında, işlem imzaları için özel anahtarınız, bu işlem sırasında asla erişilmeyen ve cüzdanın dışından gelebilecek herhangi bir saldırıya açık olmayan güvenlik çipinin içinde korunur. Tüm SecuX cüzdanları, güvenliği sağlamak için Bluetooth ile bağlanırken Tek Kullanımlık Parola (OTP) gerektirir.

Bluetooth 5 ayrıca, iletim sırasında hassas verileri daha fazla şifreleyen AES şifrelemesine sahiptir. SecuX cüzdanının sunduğu geniş ekran, bir işlem gerçekleştirirken tüm detayları doğrulayabileceğiniz şekilde devreye giriyor.

06SecuX cüzdanları hangi Bluetooth sürümünü kullanır?

Hem V20 hem de W20, gelişmiş şifreleme standart teknolojisi ile her zaman her yerde bağlantı için Bluetooth 5’i kullanır.

W10, Bluetooth özelliklerine sahip değildir ve bilgisayarınıza yalnızca USB üzerinden bağlanabilir.

07Cüzdanımı USB yoluyla bilgisayara bağladığımda, cihaz adı olarak neden “unknown Nordic wallet” görünüyor?

Bilgisayar, cüzdandaki USB sürücülerini doğru şekilde tanımlayamadığında olur. Bunu düzeltmek için USB’yi çıkarıp tekrar takmanız yeterlidir.

08Cüzdanımı USB aracılığıyla bilgisayara bağladığımda, cihaz adı olarak neden “SecuX Bootloader” görünüyor?

Bu, cihazın şu anda güncelleme modunda olduğu anlamına gelir. Güncelleme modundan çıkmak için lütfen arkadaki sıfırlama pimine basın ve cüzdan kendini normale döndürmelidir. Sıfırlama pinine basarsanız bilgilerinizin gitmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Ürün yazılımınızı güncellemeye çalışırken bu ekranla karşılaşırsanız, lütfen cüzdanınızı USB üzerinden bilgisayara bağlayın ve güncellemeyi tamamlayın.

Bu mesaj birdenbire ortaya çıktıysa, lütfen https://contact.secuxtech.com/ adresinden destekle iletişime geçin.

Gönder / Al / İşlemler

01SecuX cüzdanları hangi tokenları ve tokenları destekler?

Cüzdanlarımız şu anda Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Groestlcoin (GRS), Binance Coin (BNB) gibi büyük paralar dahil olmak üzere 1000’den fazla coin ve tokenu desteklemektedir. ), DigiByte (DGB), Dash (DASH), Dogecoin (DOGE), Stellar (XLM), Tron (TRX), daha popüler olan TRC-10 ve TRC-20 tokenları ve tüm ERC-20 tokenları.

Desteklenen paraların tam listesini şu bağlantıda bulabilirsiniz: https://secuxtech.com/blog/coins-and-tokens-supported-by-secux-hardware-wallets/

Tüm ERC-20 belirteçlerinin tam listesi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://etherscan.io/tokens?p=1

02Bir SecuX cüzdanı kaç hesabı destekler?

SecuX cüzdanı, kullanıcıların birden fazla kripto para birimi ve tokenla ilgili ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilen 500 adede kadar hesabı destekleyebilir. SecuXess web uygulamamız ve SecuX Mobil Uygulamamız aracılığıyla SecuX cüzdanınıza hesaplar eklenebilir.

03Diğer kaynaklardan SecuX cüzdanıma nasıl para alabilirim?

Nasıl para alacağınız konusunda, adım adım kılavuz için aşağıdaki web sayfasına göz atın:

Web: https://secuxtech.com/howitworks/web_receive-funds/

iOS: https://secuxtech.com/howitworks/ios_receive-funds/

Android: https://secuxtech.com/howitworks/android_receive-funds/

Lütfen almak istediğiniz para biriminin doğru ağa ayarlandığından emin olun (örn. BEP20, ERC20, TRC20, vb.) Farklı ağlardaki bir adrese token/token göndermek, telafisi mümkün olmayan para kaybına neden olabilir.

04SecuX cüzdanımdan nasıl para gönderirim?

Nasıl para gönderileceği konusunda, adım adım kılavuz için aşağıdaki web sayfasına göz atın:

Web: https://secuxtech.com/howitworks/web_send-funds/

iOS: https://secuxtech.com/howitworks/ios_send-funds/

Android: https://secuxtech.com/howitworks/android_send-funds/

Lütfen göndermek istediğiniz para biriminin doğru ağa ayarlandığından emin olun (örn. BEP20, ERC20, TRC20, vb.) Farklı ağlardaki bir adrese para/token göndermek, telafisi mümkün olmayan para kaybına neden olabilir.

05Saatler önce bazı kripto paraları borsadan SecuX cüzdanıma aktardım. Neden onları cüzdanımda göremiyorum?

Bir işlemi her tamamladığınızda, bakiyeler ve işlem geçmişi dahil olmak üzere bilgileri SecuX cüzdanınızla senkronize etmek için cüzdanınızı SecuXess’e bağlamanız gerekir.

Kripto para birimi güvenliği, büyük miktarda bilgi işlem süresi ve alanı gerektirir ve bu durumda fiyat, aciliyeti yansıtır. Daha düşük ücretli bir şifreleme planı seçilirse, işleminizin bir sonraki kullanılabilir bloğa dahil edilmesi daha uzun sürebilir (bu, ilgili ağ tarafından belirlenir). Bazı durumlarda, birkaç gün kadar uzun sürebilir. Eksik bir işlem veya yanlış adresler de olabilir. İşleminizin durumunu kontrol etmek için bir blockchain gezgini kullanabilir ve TX numarasını girebilirsiniz. Örneğin, Ethereum blok zincirinde yapılan işlemleri kontrol etmek isterseniz https://etherscan.io/ adresindeki etherscan’i veya https://blockchair.com/ adresindeki Bitcoin blok zincirinde yapılan işlemleri kontrol edebilirsiniz.

06Bazı VeChain tokenlarını ve Theta tokenlarını SecuX cüzdanıma aktardım. Neden onları cüzdanımda göremiyorum?

SecuX cüzdanları yalnızca VeChain (VEN) ve Theta ERC-20 tokenlarını destekler ancak VeChain (VET) ana ağını veya Theta tokenunu desteklemez. ERC-20 tokenlarını transfer ettiyseniz ve işlem başarıyla tamamlandıysa, işlemin cüzdanınızda gösterilmesi için cüzdanınızı blockchain ağı ile senkronize etmek üzere SecuXess’e bağlamanız gerekir. Ancak VET ve Theta paralarını transfer ettiyseniz cüzdanınızda görünmezler. Aşağıda, bir ETH adresine gönderilen VET tokenlarının nasıl kurtarılacağına ilişkin Binance’ten bir makale bulunmaktadır.

https://support.binance.us/hc/en-us/articles/360050437374-How-to-Recover-VET-Sent-to-an-ETH-Address

07İşlemim blok zincirinde kaybolacak mı?

İşlemin durumu, ödenen daha yüksek veya daha düşük ağ ücretleri ve ağ trafiğine bağlıdır. İşlemin başarısız olması durumunda gönderdiğiniz kripto paralar hesabınızdan düşülmez ancak yine de kullandığınız ağa göre sizden ağ ücreti alınabilir. İşlem onaylandıktan, SecuX cüzdanınızdan gönderildikten ve blok zincirine işlendikten sonra iptal edilemez, değiştirilemez veya iade edilemez.

Lütfen almak veya göndermek istediğiniz para biriminin doğru ağa ayarlandığından emin olun (örn. BEP20, ERC20, TRC20, vb.) Farklı ağlardaki bir adrese para/token göndermek, telafisi mümkün olmayan para kaybına neden olabilir.

08ERC-20 tokenlarını nasıl eklerim?
  1. Kripto para birimi listesinden Ethereum’u seçin ve Hesap Ekle’ye tıklayın
  2. Hesap için tercih ettiğiniz adı girin. yani. ETH’m veya Andy ETH’m
  3. ERC-20 simgesine tıklayın ve belirteç adını seçin.
  4. Eklemek istediğiniz tokenu listede bulamıyorsanız, lütfen etherscan web sitesini ziyaret ederek tokenin sözleşme adresini ve ondalık basamak bilgilerini arayın ve verileri manuel olarak girin. https://etherscan.io/
09Reklamı yapılan 1000’den fazla kripto para birimi desteğini nerede bulabilirim?

Desteklenen paraların tam listesini şu bağlantıda bulabilirsiniz: https://secuxtech.com/blog/coins-and-tokens-supported-by-secux-hardware-wallets/

Tüm ERC-20 belirteçlerinin tam listesi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://etherscan.io/tokens?p=1

10SecuX cüzdanları Bitcoin’de Native Segwit adreslerini destekliyor mu?

Bitcoin üzerindeki Native Segwit adresleri şu anda SecuX cüzdanları tarafından desteklenmese de, araştırılmakta ve gelecekte eklenmesi düşünülmektedir.

İşlem / Ağ Ücretleri

01İşlemler / ağ / gaz ücretleri nelerdir?

“Gaz ücretleri”, kullanıcıların bir blockchain protokolünde madencilere işlemlerinin bloğa dahil edilmesi için ödediği işlem ücretleridir. Sistem standart bir arz ve talep mekanizması üzerinde çalışmaktadır. İşlemler için daha fazla talep varsa, madenciler daha fazla ödeme yapan işlemleri dahil etmeyi seçebilir, bu da kullanıcıları işlemlerinin hızlı ve verimli bir şekilde işlenmesi için daha fazla ödemeye zorlar.

02SecuX, her işlem ücreti için benden ek hizmet ücreti alacak mı?

Hareket eden fonlarla oluşan işlem ücreti, blok zincirindeki madencilik blokları için madencilere ödenir. SecuX herhangi bir ek işlem veya işlem ücreti talep etmez.

03İşlem ücretlerim neden yükseliyor?

Sistem standart bir arz ve talep mekanizması üzerinde çalışmaktadır. İşlemler için daha fazla talep varsa, madenciler daha fazla ödeme yapan işlemleri dahil etmeyi seçebilir, bu da kullanıcıları işlemlerinin hızlı ve verimli bir şekilde işlenmesi için daha fazla ödemeye zorlar. Öte yandan, talep düşük olduğunda işlem ücretleriniz daha düşük olacaktır.

04Ethereum veya ERC-20 belirteçleri için işlem ücretleri neden bu kadar yüksek?

Gaz ücretleri yüksek olabilir çünkü Ethereum en çok kullanılan blok zincirlerinden biridir — Ethereum zincirinde o kadar çok hareket vardır ki bloklar dolar ve talepteki her artışla işlem ücretleri yükselir. Gaz ücretleri ayrıca ilgili işlemin karmaşıklığına da bağlıdır. Ethereum’u bir arkadaşa göndermek gibi basit eylemler, muhtemelen nispeten küçük bir gas ücretine neden olurken, bir token satışında kullanılacak bir akıllı sözleşme oluşturmak çok daha maliyetli olacaktır.

SecuXess / SecuX Mobil Uygulama

01Hangi işletim sistemi uyumludur?

SecuXess web sitesi, Mac OS OS 10.13.6, Windows 10, Linux ve Chrome OS ile uyumludur.

SecuX ayrıca App Store ve Google Play’de iOS ve Android mobil uygulamaları sunmaktadır.

02 SecuXess’e erişmek için belirli tarayıcıları kullanmak zorunda mıyım?

SecuXess, Chrome tarayıcı ile uyumludur. Bu nedenle, SecuXess’e erişmek için Chrome tarayıcı kullanmanız gerekir.

03SecuXess’e nasıl bağlanırım?

SecuXess’e nasıl bağlanılacağı konusunda, adım adım kılavuz için lütfen aşağıdaki bağlantıya göz atın: https://secuxtech.com/howitworks/how-to-connect_v20-choose-connection/

04USB üzerinden SecuXess web uygulamasına bağlanamıyorum.

Bilgisayara USB aracılığıyla bağlanmada sorun yaşıyorsanız, lütfen nasıl bağlanılacağıyla ilgili Nasıl Çalışır bölümümüze bakın.

Bilgisayar aygıtı algılamazsa, lütfen cüzdanın kilidi açık ve Bluetooth işlevi KAPALI durumdayken, orijinal paketle birlikte gelen orijinal kabloyu kullandığınızdan emin olun.

Sorun devam ederse, lütfen farklı bir USB kablosu, farklı bir USB bağlantı noktası kullanmayı deneyin ve Chrome tarayıcıyı kullandığınızdan emin olun ve destekle iletişime geçin.

05Bluetooth bağlantısı ile işlem yapmak güvenli midir?

Tüm donanım cüzdanlarımızda bulunan güvenlik çipi sayesinde Bluetooth bağlantısı ile işlem yapmak tamamen güvenlidir. Bağlantı sırasında, işlem imzaları için özel anahtarınız, bu işlem sırasında asla erişilmeyen ve cüzdanın dışından gelebilecek herhangi bir saldırıya açık olmayan güvenlik çipinin içinde korunur. Tüm SecuX cüzdanları, güvenliği sağlamak için Bluetooth ile bağlanırken Tek Kullanımlık Parola (OTP) gerektirir. Bluetooth 5 ayrıca, iletim sırasında hassas verileri daha fazla şifreleyen AES şifrelemesine sahiptir. SecuX cüzdanının sunduğu geniş ekran, bir işlem gerçekleştirirken tüm detayları doğrulayabileceğiniz şekilde devreye giriyor.

06Kripto para birimlerim / varlıklarım SecuXess’te veya web sitenizde kayıtlı mı?

Blockchain, temelde tüm kripto varlıklarınızın ve işlemlerinizin, SecuX dahil hiçbir üçüncü taraf hizmetinde değil, blockchain ağında saklanmasına izin verir. SecuXess, blockchain ağlarına ilgili protokol kurallarına uygun olarak bağlanmanıza ve özel bilgilerinizi hiçbir zaman saklamadan işlem yapmanıza izin veren bir platformdur. SecuX, saklama dışı hizmetler yürütür, yani Kripto Varlıklarınızı, Özel Anahtarlarınızı, parolalarınızı, parolalarınızı, işlem geçmişinizi veya herhangi bir SecuX hizmetini kullanımınızla ilişkili diğer kimlik bilgilerinizi saklamayız ve bunlara erişimimiz yoktur. Geleneksel merkezi finansal hizmetlerin aksine, SecuX Hizmetleri kişisel bilgilerin kaydedilmesini gerektirmez ve kullanıcılarımız için kişisel hesaplar oluşturmaz.

Ödeme / Sipariş / Sevkiyat

01Cüzdanımın kurcalanıp kurcalanmadığını nasıl anlarım?

SecuX perakende kutusu ve cihazı, SecuX kurcalamaya dayanıklı etiketlerle kapatılmıştır. Kutuyu açmadan veya cihazı kullanmadan önce lütfen etiketin okunaklı olup olmadığını dikkatlice kontrol edin ve kırık veya yırtık olmadığından emin olun.

Perakende kutusunda yukarıdaki koşullardan herhangi birini bulursanız, lütfen hemen satıcıya iade edin. Cihazı doğrudan SecuX web mağazasından sipariş ettiyseniz, lütfen destek ile iletişime geçin, biz de sizinle mümkün olan en kısa sürede iletişime geçeceğiz. Ayrıca, sorunun kaynağını takip etmemize yardımcı olması için lütfen perakende kutusunun fotoğraflarını çekin ve ilgili belgeleri hazırlayın.

02Paketim, paketim veya cüzdanım kurcalandıysa ne yapmalıyım?

SecuX perakende kutusu ve cihazı, SecuX kurcalamaya dayanıklı etiketlerle kapatılmıştır. Kutuyu açmadan veya cihazı kullanmadan önce lütfen etiketin okunaklı olup olmadığını dikkatlice kontrol edin ve kırık veya yırtık olmadığından emin olun.

Perakende kutusunda yukarıdaki koşullardan herhangi birini bulursanız, lütfen hemen satıcıya iade edin. Cihazı doğrudan SecuX web mağazasından sipariş ettiyseniz, lütfen destek ile iletişime geçin, biz de sizinle mümkün olan en kısa sürede iletişime geçeceğiz. Ayrıca, sorunun kaynağını takip etmemize yardımcı olması için lütfen perakende kutusunun fotoğraflarını çekin ve ilgili belgeleri hazırlayın.

03Cüzdanım arızalı veya arızalıysa ne yapmalıyım?

SecuX cüzdanlarını kullanırken sorun yaşıyorsanız SSS bölümümüze ve cihaz kurulumu, işlevler, nasıl bağlanılacağı ve kripto varlıklarının nasıl yönetileceği hakkında adım adım rehberlik sağlayan “Nasıl Çalışır” bölümümüze başvurabilirsiniz. SecuXess ve SecuX Mobil Uygulaması. SSS ve “Nasıl çalışır” bölümü sorunlarınızı çözmeye yetmiyorsa, çevrimiçi iletişim formumuz aracılığıyla SecuX müşteri destek ekibiyle de iletişime geçebilirsiniz, size en kısa sürede yardımcı olacağız. https://contact.secuxtech.com/

04Bir SecuX cüzdan paketleme kutusunda ne bulmalıyım?

Her perakende kutusunda bir (1) SecuX cüzdanı, bir (1) USB kablosu, bir (1) taşıma çantası, bir (1) Başlangıç kılavuzu ve iki (2) Kurtarma Sayfası bulunur. Yukarıda belirtilen öğelerden herhangi biri eksikse, lütfen ilgili belgeler, fotoğraflar veya ekran görüntüsü dahil olmak üzere destek ile iletişime geçin; mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

 

 

 

Alışveriş Sepetim
Scroll to Top
Sohbeti aç
1
Yardım ister misiniz?
Merhaba,
Bilgi almak ister misiniz?