Gizli cüzdan, kripto varlıklarınız için ekstra koruma sağlayan gelişmiş bir özelliktir. Halihazırda kurmuş olduğunuza paralel olarak var olan fazladan bir cüzdanı hesaplamak ve oluşturmak için kişisel bir parola gerektirir.

Parola, seçtiğiniz 1-99 İngilizce harf ve sayıların birleşiminden oluşur ve 24 kurtarma sözcüğü için ikinci faktör koruma görevi görür. Gizli cüzdanı kurtarırken, yalnızca 24 kurtarma kelimesini değil, aynı zamanda benzersiz parolanızı da gerektirir. Bununla birlikte, günlük olarak, gizli cüzdana benzersiz PIN’iyle (sizin tarafınızdan ayarlanır ve ilk cüzdan PIN’inden farklı olmalıdır) kolayca erişirsiniz ve 500’e kadar hesap ekleyebilir ve kripto varlıklarınızın güvenli bir şekilde saklanmasını ve saklanmasını sağlayabilirsiniz. .

Gizli cüzdan özelliğini neden kullanmalıyım?

Gizli cüzdan özelliği, varlıklarınızı tek bir cihazda dağıtmanıza ve daha güvenli yedeklemeler oluşturmanıza olanak tanır. Bir soygun veya fidye yazılımı saldırısı durumunda, hesaplarınızda daha az kripto para bulunan 24 kurtarma kelimenizi ve ilk PIN’inizi saldırganlara teslim edebilir ve 24 kurtarma işleminizle gizli cüzdan hesaplarınıza ve varlıklarınıza tam kontrol ve erişime sahip olmaya devam edebilirsiniz. kelimeler, parola ve gizli cüzdan PIN’i.

SecuX cüzdanımda 1’den fazla gizli cüzdan kurulumuna sahip olabilir miyim?

Sorunun kısa cevabı EVET’tir. Hepsinin farklı parolaları olduğu sürece istediğiniz kadar gizli cüzdan oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte, birden fazla gizli cüzdan ayarlamak, gizli cüzdanlarla ilişkili tüm önemli ve hassas bilgileri güvence altına almak ve korumak için kullanıcı olarak size daha fazla sorumluluk getirir. Kaç tane gizli cüzdan oluşturduğunuzu, tüm parolaları, hesapları ve varlıkları ezberlemekten yalnızca siz sorumlusunuz; bu bilgiler, bu bilgilerin izini kaybederseniz kripto para birimlerinizi kaybetme potansiyel risklerine yol açabilir.

SecuX cüzdanları, cihazda yalnızca en fazla 2 set PIN’in saklanmasına izin verir , bu nedenle günlük olarak yalnızca ilk cüzdanınıza ve gizli cüzdanlarınızdan 1 tanesine erişebileceksiniz. Diğer gizli cüzdanlara erişmek isterseniz, ilk cüzdanınıza PIN’i (ilk PIN) ile giriş yapın, ayarlar menüsüne gidin ve gizli cüzdan özelliğine basın, erişmek istediğiniz gizli cüzdanın parolasını girin ve ayarlayın bu gizli cüzdan için kişisel bir PIN (gizli PIN) oluşturun. Ayarlandıktan sonra, ilk cüzdanınızda ilk PIN’inizle veya gizli cüzdanınızda gizli PIN’inizle oturum açabilirsiniz.

Önemli çıkarımlar:

1. Gizli cüzdan özelliği, önceden kurulmuş olana paralel olarak fazladan bir cüzdan oluşturur.

2. Gizli cüzdan kurulumu parola + farklı PIN gerektirir.

3. Gizli cüzdana erişmek için gizli cüzdanın PIN’ini kullanın, ilk cüzdana erişmek için ilk cüzdan PIN’ini kullanın.

4. İlk cüzdanı kurtarmak için 24 kurtarma kelimesi gerekir; gizli bir cüzdanı kurtarmak için aynı 24 kurtarma kelimesi + parola gerekir.

5. Bir soygun durumunda, 24 kurtarma kelimesini teslim edin, saldırganlara gizli cüzdana değil, ilk cüzdana erişim sağlayacaktır.

6. 1’den fazla gizli cüzdan kurmak mümkündür, ancak ilişkili tüm verilerin güvenliğini sağlama sorumluluğu, daha fazla para kaybetme riski oluşturabilir.

Alışveriş Sepetim
Scroll to Top
Sohbeti aç
1
Yardım ister misiniz?
Merhaba,
Bilgi almak ister misiniz?