Özet Sık Sorulan Sorular

Hangisi daha güvenli? Donanım veya yazılım cüzdanları?

Yazılım cüzdanları, bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza yüklediğiniz web siteleri veya uygulamalar aracılığıyla erişebileceğiniz cüzdanlardır. Donanım cüzdanları, özel anahtarlarınızı saklayan donanım cihazlarının parçalarıdır. Bir yazılım cüzdanına erişmek ve al sat yapmak daha hızlı olabilir, ancak aynı zamanda yüksek bir saldırıya uğrama riskiyle birlikte gelir. Donanım cüzdanları, özel anahtarlarınızı çevrimdışı olarak saklar ve bilgisayar korsanlarının özel anahtarlarınızı çalma riskini ortadan kaldırır. SecuX cüzdanları, benzersiz PIN ve Özel Anahtarınızı güvenli bir şekilde saklamak için kullanılan Infineon SLE katı Flash CC EAL5+ Secure Element çipi ile donatılmış donanım cüzdanlarıdır. Sıfır işlem sızıntısı sağlar ve özel anahtar cihazdan hiç çıkmadan işlemleriniz doğrulanır. Infineon Secure Element Chip ayrıca bir güvenlik özelliği ile birlikte gelir: birisinin cüzdanınıza girip içindeki verileri çalmak istemesi durumunda ışığa maruz kaldığında kendi kendini yok eden mekanizmadır.

Güvenlik çipi nedir ve neden önemlidir?

Güvenlik yongası, özel anahtarlarınızın ve PIN’lerinizin saklanması için özel bir yongadır. Ayrıca bağlantı veya işlemler sırasında bilgisayar korsanlarından gelebilecek olası saldırılara karşı koruma sağlar. SecuX cüzdanları, benzersiz PIN’inizi ve Özel Anahtarınızı güvenli bir şekilde saklamak için kullanılan bir Infineon SLE katı Flash CC EAL5+ Secure Element çipi ile donatılmıştır. Sıfır işlem sızıntısı sağlar ve özel anahtar cihazdan hiç çıkmadan işlemleriniz doğrulanır. Infineon Secure Element Chip ayrıca bir güvenlik özelliği ile birlikte gelir: birisinin cüzdanınıza girip içindeki verileri çalmak istemesi durumunda ışığa maruz kaldığında kendi kendini yok eden mekanizma.

SE’nin (Secure Element) güvenlik sertifikası ne anlama geliyor?

SecuX cüzdanları, benzersiz PIN’inizi ve Özel Anahtarınızı güvenli bir şekilde saklamak için kullanılan bir Infineon SLE katı Flash CC EAL5+ Secure Element çipi ile donatılmıştır. CC, bilgi teknolojisi güvenlik değerlendirmesi için ortak bir kriter iken, EAL, değerlendirme güvence düzeyi anlamına gelir ve bir BT ürününe atanan bir kategori sıralamasıdır. EAL5+, bu seviye testine yarı resmi olarak tasarlanmış ve test edilmiş bir veya daha fazla ekleme anlamına gelir ve güvenlik açısından EAL4+’dan daha güçlüdür. Infineon, lider güvenlik çözümleri sağlayıcısıdır ve 30 yıldır olağanüstü güvenlik uzmanlığı ve yenilikleri sunmaktadır.

Kriptolarımı yönetmek için SecuXess web uygulamasını kullanıyorum. Kripto varlıklarım SecuX Web Sitesinde saklanıyorsa ve SecuX web sitesi artık hizmet vermezse kripto varlıklarım kaybolacak mı?

Kripto varlıklarınızın ve işlemlerinizin SecuX dahil olmak üzere herhangi bir üçüncü taraf hizmetinde değil, blockchain ağında saklanmasına izin verir. SecuXess, yalnızca blok zinciri ağlarına kendi protokol kurallarına uygun olarak bağlanmanıza ve özel bilgilerinizi saklamadan işlem gerçekleştirmenize izin veren bir platformdur. SecuXess ayrıca, kullanıcıların özel bir blok zinciri ağının kullanıcılarına kripto varlıkları gönderip almasına, üçüncü taraf hizmetleriyle bağlantı kurmasına ve desteklenen hisse ispatı blok zincirlerinde kripto satın alma gibi hizmetlere erişmesine olanak tanır. Bu nedenle, SecuX kapanırsa, 24 Kurtarma Kelimenizi kullanarak üçüncü taraf bir web sitesi veya cüzdan aracılığıyla işlem geçmişinize ve varlıklarınıza erişmeye devam edebileceksiniz.

Bluetooth bağlantısı üzerinden işlem yapmak güvenli midir?

Tüm donanım cüzdanlarımızda bulunan güvenlik çipi sayesinde Bluetooth bağlantısı üzerinden işlem yapmak tamamen güvenlidir. Bağlantı sırasında, işlem imzaları için özel anahtarınız, bu işlem sırasında asla erişilmeyen güvenlik yongası içinde korunur ve cüzdan dışından herhangi bir saldırıya açık olmayacaktır. Tüm SecuX cüzdanları, güvenliği sağlamak için Bluetooth üzerinden bağlanırken Tek Kullanımlık Parola (OTP) gerektirir. Bluetooth 5 ayrıca, aktarım sırasında hassas verileri daha da şifreleyen AES şifrelemesine sahiptir. SecuX cüzdanın sunduğu geniş ekran, bir işlem sırasında tüm detayları kolayca doğrulayabileceğiniz şekilde devreye giriyor.

Yanlış işlemim blok zincirinde kaybolacak mı?

İşlemin durumu, ödenen daha yüksek veya daha düşük ağ ücretlerine ve ağ trafiğine bağlıdır. Başarısız bir işlem olması durumunda gönderdiğiniz kripto paralar gitmeyecek ancak yine de kullandığınız ağa bağlı olarak sizden ağ ücreti alınabilir. İşlem onaylandıktan ve SecuX cüzdanından gönderildikten ve blok zincirine işlendikten sonra iptal edilemez, değiştirilemez veya iade edilemez. Lütfen almak veya göndermek istediğiniz para biriminin doğru ağda (örn. BEP20, ERC20, TRC20, vb.) ayarlandığından emin olun. Farklı ağlardaki bir adrese jeton/token göndermek, geri dönüşü olmayan para kaybına neden olabilir.

Cüzdanım hasar görür, kaybolur veya çalınırsa tüm kriptolarımı kaybeder miyim?

Hayır, kriptolarınızı kaybetmezsiniz. Tüm kripto varlıklarınız blok zinciri ağında saklanır. SecuX cüzdanınızın çalınması, kaybolması veya hasar görmesi durumunda, uyumlu herhangi bir BIP 32, BIP 39 ve BIP44 standart yazılım veya donanım cüzdanında 24 Kurtarma Kelimeniz ile cüzdanınızı kurtarabilir ve kripto varlıklarınıza erişimi geri yükleyebilirsiniz. Hırsızlık veya kayıp durumunda, güvenlik amacıyla yeni kurtarma sözcükleri içeren yeni bir cüzdan kullanmanızı öneririz. SecuX, Kripto Varlıklarınızı veya Özel Anahtarlarınızı saklamaz ve bizim bunlara erişimimiz yoktur. 24 kurtarma kelimenizi kaybederseniz, SecuX sizin için kurtarma kelimelerinizi geri almanıza yardımcı olamaz. Bu nedenle, 24 kurtarma kelimenizi güvende tutmanız önemlidir.

SecuX sunucuları kapanırsa veya şirket kapanmak zorunda kalırsa varlıklarıma ne olacak?

Blockchain, esasen tüm kripto varlıklarınızın ve işlemlerinizin SecuX dahil olmak üzere herhangi bir üçüncü taraf hizmetinde değil, blockchain ağında saklanmasına izin verir. SecuXess, yalnızca blok zinciri ağlarına kendi protokol kurallarına uygun olarak bağlanmanıza ve özel bilgilerinizi saklamadan işlem gerçekleştirmenize izin veren bir platformdur. SecuXess ayrıca, kullanıcıların özel bir blok zinciri ağının kullanıcılarına kripto varlıkları gönderip almasına, üçüncü taraf hizmetleriyle bağlantı kurmasına ve desteklenen hisse ispatı blok zincirlerinde kripto satın alma gibi hizmetlere erişmesine olanak tanır. Bu nedenle, SecuX  kapanırsa, 24 Kurtarma Kelimenizi kullanarak üçüncü taraf bir web sitesi veya cüzdan aracılığıyla işlem geçmişinize ve varlıklarınıza erişmeye devam edebileceksiniz.

SecuX, SecuXess Web cüzdanına ve SecuX Mobile APP’ye herhangi bir kişisel bilgiyi kaydeder mi?

SecuX, gözaltı dışı hizmetleri işletmektedir, yani herhangi bir SecuX hizmetini kullanımınızla ilişkili Kripto Varlıklarınızı, Özel Anahtarlarınızı, şifrelerinizi, parolalarınızı, işlem geçmişinizi veya diğer kimlik bilgilerinizi saklamayız veya bunlara erişimimiz yoktur. Geleneksel merkezi finansal hizmetlerden farklı olarak SecuX Hizmetleri, kişisel bilgilerin kaydını gerektirmez veya kullanıcılarımız için kişisel hesaplar oluşturmaz.

SecuX tedarik zinciri açısından nasıl bir güvenlik önlemi alıyor?

SecuX Technology Inc., insanların değerli dijital varlıklarını blockchain teknolojisi ile güvence altına almak için kapsamlı çözümler geliştirmeye kendini adamış bir Blockchain Güvenlik Şirketidir. Güçlü tedarik zinciri yönetimi ve çok yönlü tasarım yeteneği ile çeşitli dijital varlık yönetimi uygulamaları için özel ürünler de sunuyoruz. SecuX uzmanlarından oluşan ekibimiz, konseptten ürüne, en kaliteli donanım cüzdanını sunmak için tüm güvenlik ve güvenlik düzeylerini denetler. Siber saldırı, virüs implantasyonu, fiziksel istila, klon takası ve çok daha fazlası gibi potansiyel risklerin önlenmesini sağlamak için durmaksızın çalışarak, konsept tasarımı, tedarik zinciri, donanım/yazılım mühendisliği ve geliştirme konularında titiz üretim ve yönetim uygular ve Her yönüyle güvenli, sofistike ve kullanıcı dostu bir cihaz elde etmek için çalışır. SecuX perakende kutusu ve cihazı, SecuX kurcalamaya karşı dayanıklı etiketlerle kapatılmıştır. Kutuyu açmadan veya cihazı kullanmadan önce, lütfen etiketin okunaklı olup olmadığını dikkatlice kontrol edin ve nakliye sırasında kırılmadığından veya yırtılmadığından emin olun.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepetim
Scroll to Top
Sohbeti aç
1
Yardım ister misiniz?
Merhaba,
Bilgi almak ister misiniz?