Soğuk Cüzdan Nasıl Kullanılır?

Soğuk Cüzdan Nasıl Kullanılır?

Donanım cüzdanları yükleme yapmak ya da içerisindeki bakiyeyi görmek için başka bir sistemle çalışmak zorundadır; çünkü çevrimdışıdır. Bilgisayarınıza ya da telefonunuza bağladığınızda yazılımla etkileşerek içerisindeki verileri göstermektedir. Güvenlik sistemleri epey iyi şekilde örüldüğünden bilgisayar ya da telefondaki virüslerden etkilenmeden size içeriğini göstermektedir. Soğuk cüzdanınızdan teknolojik bir alete bağlandıktan sonra online cüzdanlara istediğiniz kadarını gönderebilirsiniz. Soğuk cüzdan sisteminizde açıldıktan sonra sizde olan kriptolar gözükecektir. Buradan hangisini satmak veya satın almak istiyorsanız ona tıklamanız yeterlidir.

Soğuk Cüzdan Para Çekme

adımları da gayet basittir. Uyumlu başka bir cüzdanına aktarım yapmanız gerekmektedir. Çevrimdışı cüzdan içerisinde istediğiniz kriptoya girip sonrasında çekme işlemine tıklamalısınız. Oradan aktarım yapacağınız online cüzdanın linkini yapıştırdığınızda işleminiz kolayca hallolacaktır.

Soğuk Cüzdanın Avantajları Nelerdir?

Soğuk cüzdanlar neredeyse en güvenilir kripto para cüzdanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlerde yaşanan hırsızlık, hesap çalma gibi durumları göz önüne aldığımızda bu en büyük avantajı güvenli olmasıdır diyebiliriz. Şifresi sadece sizdedir, çevrimdışıdır ve bu sayede neredeyse her türlü tehditten sizi korur. Uzun dönem için bir yatırım yapacaksanız da en doğru saklama koşullarından biridir. Sıcak yani online cüzdanlarda miktar arttıkça tehlikeli bir duruma geçersiniz. Bu nedenle büyük oranlarda kripto alım satımı yapanlar için de en doğru kripto cüzdan çeşidi soğuk cüzdandır.

Soğuk Cüzdanın Dezavantajları Nelerdir?

Soğuk cüzdanlar günlük kullanıma uygun değildir, uzun süreli yatırımlar için bir güvende tutma aracıdır. Soğuk cüzdanlardan kripto alışverişi yapmak diğer online cüzdanlara göre daha çok işlem gerektirir. Online yani sıcak cüzdanlar günlük alım satım yapan ve kripto parasını uzun süreli bir yerde tutmayan insanlar için uygundur. Bu nedenle özellikle kripto finans dünyasında sık sık el değiştiren ve alım satım yapan biriyseniz soğuk cüzdanlar size uygun olmayabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepetim
Scroll to Top
Sohbeti aç
1
Yardım ister misiniz?
Merhaba,
Bilgi almak ister misiniz?